عبدي خواني0

جواب هاي خوب عباس عبدي به مدافعين شركت در انتخابات را از اينجا بخوانيد:
(آنقدر خوب بود كه نتوانستم خلاصه تر بياورم)

 • مشکل اصلی این است که انتخابات به معنای واقعی نیست، یعنی انتخابات مضمون ندارد. حتا ما می‌توانیم شاهد انتخاباتی باشیم که با رد صلاحیت همراه بوده و مشکلاتی داشته باشد، ولی واجد مضمون باشد. اما این انتخابات چنین نیست.
 • کسی نمی‌فهمد اگر این رای را بدهد، انتظار دارد بعدش چه اتفاقی بیفتد، چون راجع به آن اتفاق صحبتی نشده . همه می‌خواهند بروند توی مجلس. خب به ما چه که می‌خواهند بروند توی مجلس.
 • من هم قبول دارم حتا اگر یک نفر توی مجلس بشود برود، خوب است که بد نیست. اما مهم این است که چی دارید در برابر آن به طرف می‌دهید! ………………اما آن چه مهم است این است که ما داریم یک چیز مهمی ارائه می‌دهیم. چون حکومت هم علاقه دارد که شرکت کنیم در این انتخابات. مردم بیشتری بیایند، گروههای بیشتری بیایند. بی دلیل نیست که به این موضوع علاقه دارد. یک چیزی را از اینها می‌خواهد. باید ببینند این چیزی را که دارند به سیستم می‌دهند، آیا ارزشش به اندازه‌ی آن چیزی هست که احتمالا گیرشان می‌آید؟ اولا این چیزی که دارند می‌دهند نقد است. شرکت و گرم‌کردن بازار و این حرفها و موجب تقویت کل سیاستهای جاری می‌شود. اما آن چیزی که می‌خواهد گیرشان بیاید، از چند جهت نسیه است. یکی اینکه معلوم نیست اصلا حرفهاشان به گوش کسی برسد، بفهمند پیامشان را. یکی اینکه اگر هم بفهمند و رای هم بدهند، معلوم نیست از توی صندوق دربیاید. یکی اینکه بعضا هم که دربیاید، طرف می‌رود توی مجلس و به کسی کاری ندارد و راه خودش را می‌رود.
 • به نظر من خطر یکدستی این حکومت بیشتر از چنددستی‌اش نیست. بخاطر اینکه آن چنددستی که وجود دارد، یعنی گروههای دیگر می‌آیند این حالت واکسینه را تثبيت می‌کنند، موجودات ضعیفی آنجا عمل می‌کنند، آنها را در واقع در برابر این نوع رفتارها واکسینه می‌کنند. ………………..اگر فکر می‌کنند ما می‌توانیم جلویش را بگیریم، این دروغ است، دروغ است، دروغ است! چون موقعی که قدرت داشتند، صندلی ریاست دولت و مجلس را داشتند، هیچ اقدامی برای جلوگیری از این اوضاع نکردند. این اوضاعی که توی این دوساله رخ داده است، مستقل از آن چهارسال دوران آقای خاتمی نیست که بخواهد بگوید آن دوره از الان بهتر بود. ما هدفمان این نیست که یک دوره‌ی خوب داشته باشیم، ما هدفمان این است که دوره‌ای داشته باشیم که بعدش دوره‌ی بد نیاید، دوره‌های بدتر نیاید.
 • می‌گویم من شرکت نمی‌کنم، اما آنهایی را هم که شرکت می‌کنند، به غیر از اندکشان را، محکوم نمی‌کنم.
 • دویچه‌وله: آن عده‌ای را که محکوم می‌کنید، به چه دلیل محکوم می‌کنید؟

 • عباس عبدی: آنها دنبال تأیید و توجیه خودشان هستند. برای اینکه گذشته‌ی خودشان را ماله‌کشی کنند. همین. اینها کارشان هیچ توضیح یا معنای دیگری ندارد.

۱ دیدگاه

 1. مهدي said,

  مارس 16, 2008 در 12:48 ب.ظ.

  جواب هاي خوب مهدي قاسمي به مخالفين شركت را هم اينجا بخوان.
  http://ghaf.persianblog.ir/#396


نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: